

QUICK FIT LED EMERGENCY EXIT LIGHT
SKU: SYNEXS-FIT
Category: Emergency & Safety Lighting
- Product Data
- More Information
- DATA SHEET DOWNLOAD
Additional information
| Compliance | RCM |
|---|---|
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 215mm |
| IP rating | 20 |
| Lamp Type | LED |
| Length | 380mm |
| Lifespan | 100000 |
| Trim colour | White |
| Warranty | 5 |
| Wattage | 2 |
| Weatherproof | Indoor Use Only |
| Width | 75mm |
| Working temperature | 1° to 40° |
| Mounting Type | Surface, Wall or Suspended |
| Accessories | Running Man Pictograms Included |
Description
ONE BOX SOLUTION
MAINTAINED LED SLIDE ‘n’ FIT EXIT LIGHT






