



500 Series
SKU: VBLFL-150W-4-40
Category: Floodlights
- Product Data
- More Information
- DATA SHEET DOWNLOAD
Additional information
| Luminaire efficacy | 95 |
|---|---|
| Beam Angle | 70 |
| Box Qty | 4 |
| Compliance | LM-80, RCM, SAA, VEET |
| CRI | 80 |
| EAN | 9340994017013 |
| Height | 316 |
| Input voltage | 220V-265V AC 50hz |
| IP rating | 66 |
| Lamp Type | LED |
| LED source | Smalite |
| Length | 353 |
| Lifespan | 50000 |
| Lumen output | 14250 |
| Trim colour | Black |
| Warranty | 3 |
| Wattage | 150 |
| Weatherproof | Weatherproof |
| Width | 47 |
| Wiring method | Flex & Plug |
| Working temperature | -30°C ~ 45°C |
| Color Temperature | Cool White |
| Kelvin | 4000K |
Description
Vibe 150W LED Flood 4K IP65 with 2M Flex & Plug









